Червоний промінь

Біленьківські учні пройшли в фінал всеукраїнського кіноконкурсу

Завершення навчального року – період полегшення для будь-якого школяра. Проте в Біленьківській загальноосвітній школі навіть в цей час є активісти, які посидючістю не славляться. У них завжди є чим зайнятися, і багато з цих справ вони роблять на ім’я рідного закладу освіти. Цього разу мова про вихованців шкільного гуртка MediaMakers, де створюються справжні кінодива.

Його учасники надіслали два фільми на VI Всеукраїнський конкурс дитячих короткометражних фільмів “Childrenkinofest”. Конкуренція чимала: більше ніж 100 робіт з усієї України. Нещодавно почесне журі оголосило фіналістів конкурсу. З двох робіт, які представили “медіамейкерівці”, у фінальну частину пройшла одна – “Привиди маєтку Міклашевського”.

Автори історичного фільму – креативні учні старших класів школи: Поліна Лавриненко (режисерка), Анна Біліба, Юлія та Олександра Козиряцькі, Даніл Кравченко, Олександр Бела, Дар’я Деревинська, Вероніка Кузьменко, Євгенія Біла. Давні плани гуртківців зі створення короткометражки таки втілено в життя. Садиба родини цивільного губернатора Катеринославської губернії Михайла Міклашевського – окраса села Біленького, його культурна візитівка, створена наприкінці ХІХ століття. Завдяки поміщикам Міклашевським місцевих селян почали навчати грамоти. Замок, збудований за проєктом архітектора Фердинанда Гагена, і досі у чудовому стані.

“Група підлітків, натхненна відомими блогерами, вирішили проникнути у старовинний маєток щоб відзняти відео для свого каналу. Опинившись там, вони раптово були зачинені зсередини. Діти одразу зрозуміли, що в будівлі вони не самі…”, – розповідає задумку вчителька хімії, керівник гуртка MediaMakers Вікторія Коваль.

Згідно з розкладом конкурсу, протягом червня відбудеться онлайн перегляд стрічок-учасниць в Україні та Польщі. Минулого року їх вже переглядали в кінотеатрах.

Переможців обиратимуть шляхом глядацького голосування під час показів, а також визначатиме журі.
 
В стрічку було вкладено багато часу, праці, щирого дитячого ентузіазму, шаленої любові до історії свого рідного краю та мистецтва. Їхні зусилля мають бути винагороджені. Тож побажаємо удачі біленьківським школярам на шляху до перемоги в конкурсі!