Червоний промінь

Вчені NASA сфотографували “усміхнене” Сонце

Після рідкісного затемнення, яке бачили земляни недавно, Сонце здійснило ще одне цікаве перевтілення. Астрономи NASA поділилися свіжим знімком зірки. На ньому Сонце виглядає так, ніби усміхається. Насправді ж такий малюнок утворює випадкове розташування сонячних плям. Про це управління космічного простору повідомило в Twitter. Знімок отримала обсерваторія сонячної динаміки (Solar Dynamics Observatory) NASA.

Ці темні плями на зірці, помітні в ультрафіолетовому світлі, відомі як корональні дірки, є областями, де знижена щільність і температура плазми. Науковці зазначають, що Сонце може мати безліч коливань чорних дір. Але явище, коли, людина бачить “усмішку” на неживих об’єктах, називається парейдолією. Під час неї наш мозок “домальовує” “усмішку”, “здивування” чи знаходить подібність предметів.

Користувачів мережі Інтернет світлина надихнула на веселі дописи та меми. Проте з сонячною “усмішкою” не все так просто. Як зазначає сайт фотографії Peta Pixel, це насправді становить небезпеку для Землі. Адже ці темні плями є джерелом сильного потоку сонячного вітру, і протягом найближчих діб на Землю може обрушитися потужна геомагнітна буря. Вона  в свою чергу може порушити роботу орбітальних супутників (аж до їх знищення), радіомереж та GPS. Тому якщо днями ви раптово відчуєте головний біль та втому, не лякайтеся, а краще згадайте, що небо бажає землянам лише добра.