Червоний промінь

Вчені довідалися, як єгиптяни побудували відомі піраміди

Дослідники під керівництвом географа Хадера Шейша з Університету Екс-Марсель у Франції підтвердили давню теорію про те, як давнім єгиптянам вдалося збудувати одне з чудес світу – масивні піраміди в Гізі тисячі років тому. Про це повідомляє американський телеканал CNN.

Науковці визначили, що будівельники пірамід, ймовірно, скористалися “неіснуючим” рукавом річки для переміщення будівельних матеріалів. Зокрема, колишні водні ландшафти та вищий рівень річки близько 4500 років тому сприяли будівництву комплексу пірамід Гізи. Велика піраміда, більш відома як Піраміда Хеопса, заввишки близько 230 метрів, була побудована в 26 столітті до нашої ери, складається з 2,3 мільйона кам’яних блоків загальною масою 5,75 мільйона тонн.

Вчені давно припускають, що стародавні єгиптяни використовували колишні ділянки Нілу для переміщення тонн вапняку та граніту, необхідних для будівництва гігантських споруд. Зараз водні шляхи Нілу пішли занадто далеко від місця пірамід, щоб їх можна було використовувати.

Також експерти припускають, що давньоєгипетські інженери прорубали невеликий канал від місця піраміди до рукава в Нілі, вздовж західного краю заплави річки та поглибили басейни до дна річки. За словами дослідників, щорічні повені працювали як гідравлічний ліфт, дозволяючи переміщати масивні кам’яні блоки до місця будівництва.