Червоний промінь

Більше магнітних бур? NASA здивоване незвичайною плямою на Сонці

Вчені з обсерваторії сонячної динаміки NASA зафіксували на Сонці нову пляму. Дослідники не на жарт здивовані: як для своїх “родичів”, що періодично виникають на найяскравішій зірці Галактики, вона дивно намагнітизована. До того ж, ще 24 серпня ознак її формування навіть не спостерігалося. Про знахідку вчених розповідає портал Spaceweather.

Науковці помітили, що новоутворена пляма на Сонці, яка отримала спеціальне позначення AR3088, відрізняється своїми характеристиками від інших.

Як пояснюють вчені, відповідно до закону Хейла, магнітні полюси новоутворення повинні розташовуватися +/-, тобто позитивний (+) ліворуч і негативний (-) праворуч. Натомість у цієї плями вони перевернуті на 90 градусів: позитивний (+) знаходиться зверху, а негативний (-) – знизу. Наголошується, що це – рідкісна “перпендикулярна сонячна пляма” з магнітними полюсами, ортогональними до екватора Сонця.

“Можливо, щось незвичайне відбувається з магнітним динамо Сонця під поверхнею, де ця сонячна пляма росте. Ми будемо стежити за AR3088, щоб побачити, що станеться далі”, – запевняють науковці. В обсерваторії сонячної динаміки NASA побоюються, що цей об’єкт може стати джерелом спалахів, які спричинятимуть на Землі магнітні бурі.