Червоний промінь

ЗСУ майже повністю звільнили Сумщину: ворог залишився у «відьмовському» районі

На Сумщині майже не залишилося росіьских окупантів. ЗСУ змогли вже майже повністю відвоювати область. Наразі проходить віднолення життєділяьності регіона.

Про це повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький, повідомляє Акцент.

Ніч у Сумах минула спокійно, за добу було декілька повітряних тривог. У звільнених від окупантів громадах Сумської області триває робота стосовно відновлення життєдіяльності, зокрема триває розмінування будівель та території. Як інформує  Акцент з посиланням на ТСН, у Сумах, що постраждали від ворожих обстрілів, продовжують відновлювати роботу АЗС, магазини та комунальний транспорт.

Від 30 березня КП «Електроавтотранс» відновив роботу тролейбусного маршруту № 7 та автобусного № 59А. Від 31 березня з періодичністю раз на годину на лінії працюватиме автобус за маршрутом № 64А «Центр — Добровільна».

30 березня в міському пологовому будинку з’явилося на світ двоє хлопчиків.

Голова ОВЦА Дмитро Живицький повідомив, що станом на 31 березня російські війська ще залишаються на території Конотопської громади. Усі інші райони Сумської області звільнені від окупантів. (від ред. Як відомо, Конотоп це місто українських відьм. Так що цілком можливо, надто сумувати через те, що в районі поки залишаються російськи окупанти не варто).

Водночас Живицький повідомив, що громади області, які перебували в окупації, повертаються до життя, тривають відновлювальні роботи. Зокрема залізничники працюють над відновленням сполучення, наразі вже розміновано та запущено ділянку від Харкова до Тростянця. Триває розмінування ділянки Тростянець — Боромля — Суми.

«Відновлено діяльність ділянки між Харковом та містом Тростянець. Далі працюють сапери по ділянці Тростянець — Боромля — Суми і далі відпрацюють Суми — Білопілля. Найближчим часом, коли ми переконаємось у безпечності, коли ми переконаємось у тому, що ці ділянки буду під охороною, бо можуть працювати диверсійні групи, тоді ми запустимо залізничне сполучення для доставки товарів, гуманітарної допомоги та пасажирського сполучення», — повідомив Живицький.

У Тростянці також триває розмінування території та будівель, де окупанти замінували поля і навіть цвинтар. У Тростянці і Боромлі вже відновлено мобільний зв’язок, працюють над відновленням Інтернету. Триває видача гуманітарної допомоги.

Міський голова Тростянця Юрій Бова повідомив, що близько 10 тисяч містян уже виїхали, а ще стільки ж залишаються на місці. Їм необхідна їжа та ліки, оскільки протягом 30 днів їхні запаси скінчилися, а деякі родини навіть голодували.

«Після окупації та боїв у самому Тростянці не залишилося живого місця. 90% міста – без опалення, світла та води. Кожного дня в місті знаходять тіла загиблих або закатованих. І досі невідома кількість городян, яких викрали або ж примусово вивезли до Росії», — розповідає Юрій Бова.

Як розповідають місцеві жителі, окупанти розстрілювали людей на вулицях, відбирали житло та їжу. Після звільнення міста в одному з гаражів знайшли тіло закатованого чоловіка. І такий випадок у місті не один.