Червоний промінь

Влада готується до відбиття навали мігрантів на кордоні

Силовики готуються зупиняти натовпи мігрантів, які можуть прориватися через кордон України з території Білорусі, як це нині відбувається на білорусько-польському кордоні. У МВС обіцяють «реагувати вкрай жорстко», повідомляють ЗМІ.

Міграційна криза на кордоні Білорусі з Польщею стала предметом розгляду під час засідання Ради національної безпеки і оборони України: обговорювали можливість виникнення подібної ситуації на українсько-білоруському кордоні та сценарії захисту від мігрантів.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, алгоритм відповіді на загрозу національному кордону «буде адекватним, згідно з нашим законодавством».

Голова Служби безпеки України Іван Баканов запевнив, що його відомство «вживає всіх необхідних заходів, щоб кордон був на замку».

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський розповів, що влада готується до кризових ситуацій, що можуть виникнути на кордоні з Білоруссю. Він також повідомив, що до захисту кордону в прикордонних областях планується залучити підрозділи територіальної оборони.

Тим часом перший заступник очільника МВС Євгеній Єнін в ефірі Радіо Свобода заявив, що міграційна криза, інспірована Білоруссю і «режисована Російською Федерацією», відповідає геополітичним інтересам Росії. Він також не виключив можливості того, що мігрантів можуть використати як «гарматне м’ясо» для дестабілізації на кордоні України.