Червоний промінь

Видатний запорізький “кіборг” В’ячеслав Зайцев віддав життя за Україну

Не буває війни без жертв. Часто доля забирає найкращих у самому розквіті сил. На жаль, сьогоднішній день не став виключенням з цього жорстокого правила. 5 жовтня Україна понесла ще одну непоправну втрату. На Донецькому напрямку фронту загинув В’ячеслав Зайцев – депутат Запорізької міської ради, історик, видатний запорізький “кіборг”, який відстоював Донецький аеропорт в 2014 році. Йому було 42 роки. Трагічну звістку повідомив секретар міськради, в.о. мера Запоріжжя Анатолій Куртєв на своїй сторінці в соцмережі.

Зайцев з першого дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну вступив до лав ЗСУ, щоб захищати свою країну, розповів Куртєв. Досвіду в обороні України в нього вистачало. 2014 року український герой пішов у військкомат і записався до лав добровольців, які відбивали російську агресію на Донбасі. Проходив військову службу в десантній частині Болграда. Бойові завдання почав виконувати в складі 79-ї аеромобільної бригади. Спочатку Зайцев та інші військові бригади дислокувалися на адмінкордоні з анексованим Кримом (район Чонгара).

У травні 2014 року Зайцева направили до Донецької області. Там, будучи гранатометником, він разом з іншими бійцями утримував Донецький аеропорт. Навіть отримавши поранення, В’ячеслав Олексійович відмовився від евакуації та продовжив відбивати атаки російських військових у районі ДАП. Один із ватажків донецьких бойовиків і російський найманець Арсен Павлов на прізвисько “Моторола” в радіоперехопленні назвав Зайцева своїм особистим ворогом. Останнім часом Зайцев завідував науковою бібліотекою у Національному заповіднику “Хортиця”, а також очолював його інформаційно-видавничий відділ.

У грудні 2014 року Зайцева було нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

Ще сьогодні вранці Зайцев виходив на зв’язок та опублікував на своїй сторінці у фейсбуці останній пост. В дописі чоловік прохав небайдужих про фінансову допомогу на ремонт двигуна Folksvagen T3. Кожен може долучитися до збору 20 тис. грн, перерахувавши кошти на картку:

4149 4993 7509 4263 – Гіт Олександр Сергійович.

Куртєв зазначив, що чоловік був справжнім українцем, патріотом та героєм.

Держава обов’язково помститься ворогові за кожного загиблого захисника. Світла пам’ять гідному українському синові! Слава герою! Герої не вмирають!