Червоний промінь

В ЗОВА та мерії – обшуки, підозрюють привласнення гуманітарки

Служба безпеки та НАБУ розслідують можливе незаконне привласнення гуманітарної допомоги, легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та незаконне збагачення топ-чиновниками Запорізької області. У вівторок, 30 серпня, було проведено понад 20 обшуків у Запорізькій міській раді, обласній військовій адміністрації, складських приміщеннях і у будинках осіб, вірогідно, причетних до злочину. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Під час обшуків, пов’язаних із розкраданнями гуманітарної допомоги, у посадових осіб Запорізької міської ради виявлено незареєстровану вогнепальну зброю та набої до неї з великою кількістю готівки. Також правоохоронці знайшли речовини, схожі на наркотики – їх направили на експертизу.

Розслідування ініціювало Служба зовнішньої розвідки України, його здійснюють детективи НАБУ. Наразі триває слідство за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 191 – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою;
  • ч. 3 ст. 209 – легалізація майна, одержаного злочинним шляхом, вчинена організованою групою або в особливо великому розмірі;
  • ст. 368-5 – незаконне збагачення.