Червоний промінь

Українських полонених з острова Зміїний окупанти утримували в наметах при 20 градусах морозу та спускали на них собак

 

Російська Федерація грубо порушує Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими. Українських полонених з острова Зміїний окупанти утримували в наметах при 20 градусах морозу та спускали на них собак.

Про це у своєму Telegram-акаунті написала Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. За її словами, факти порушень конвенції підтвердилися під час останнього звільнення з ворожого полону наших захисників.

Зі слів українських військовослужбовців, росіяни тримали їх у полі, в ямі, в гаражі. Періодично виводили по одному, після чого били прикладами, стріляли біля вуха та залякували.

Крім того, хлопців із острова Зміїний, яких на буксирі доправили до Севастополя, місцеві репортери хотіли використати з метою пропаганди. Зокрема, вони розповіли їм про нібито гуманну російську владу, яка організувала доставку полонених додому.

Натомість їх вивезли у невідомому напрямку та поселили у наметовому містечку за температура повітря мінус 20 градусів. Внаслідок такого поводження у багатьох хлопців сталося відмороження кінцівок.

Наголошується, що до них ставилися як до в’язнів, морально тиснули, а під час прогулянок у дворику спускали собаку.

Денісова зазначила, що такі дії окупантів є порушенням статті 13 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

У зв’язку з цим вона звернулася до Комісїю ООН з розслідування порушень прав людини під час вторгнення Росії в Україну та експертну місію, створену державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, з проханням врахувати ці порушення прав військовополонених українців.