Червоний промінь

За 5 днів РФ втратила більше, ніж захопила з квітня

Українська армія в рамках контрнаступу продовжує активне звільнення окупованих територій. Від початку вересня під контроль України повернуто понад 3000 кв км. Це більше, ніж російські війська захопили з квітня. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Американські аналітики констатували, що український контрнаступ у Харківській області розбиває російські сили та руйнує північну вісь РФ на Донбасі. При цьому ворог не веде контрольованого відходу і спішно тікає з південного сходу Харківщини, щоб уникнути оточення навколо Ізюма. Але українські здобутки не обмежуються цим населеним пунктом. Так, 10 вересня ЗСУ захопили Великий Бурлук, у результаті чого українські сили опинилися на відстані 15 км від кордону з Росією.

За даними ISW, на окремих ділянках наші військовослужбовці прорвали російську оборону на глибину до 70 км.

Водночас український наступ невпинно триває. ЗСУ вже зайшли в селище Козача Лопань на Харківщині, а також в місто Святогірськ та село Богородичне на Донеччині. Найближчим часом на всіх звільнених територіях відновлять роботу органів влади. Про заявив представник президента України у Конституційному Суді Федір Веніславський під час брифінгу у Медіацентрі “Україна”.