Червоний промінь

“У нас все за планом”. В Росії оголошено часткову мобілізацію

Президент РФ Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію військовозобов’язаних і вже підписав відповідний указ. Про це він повідомив у зверненні до народу на федеральних каналах сьогодні, 21 вересня. Баритися ніхто не став – людей почали призивати одразу після оголошення президента.

Путін запевнив, що мобілізувати будуть перш за все тих, хто перебуває в запасі, хто вже служив, має військові спеціальності та досвід. Однак в підписаному документі такого формулювання нема. Ба більше, в указі під грифом “для службового користування” приховано пункт 7. Він стосується кількості призовників, повідомили російським опозиційним виданням поінформовані джерела. Російський керманич пообіцяв, що всіх, хто підпаде під мобілізацію, забезпечать підготовкою.

Відправлення людей на марну війну проти України він назвав “необхідники кроками” для захисту територіальної цілісності Росії. Як і завжди, в промові керівника держави-агресорки йшлося про нібито “загрози Заходу для РФ”. У разі “нападу на країну” він пригрозив ядерною зброєю, додавши, що “це не блеф”.

Повістки почали приходити військовозобов’язаним навіть електронною поштою. Тому вже за півгодини після звернення люди масово скупили всі наявні авіаквитки до Вірменії, Туреччини та Грузії.

О 19:00 в великих містах РФ почалися масові акції протесту проти мобілізації. Їх організували опозиційні сили. Зранку вони закликали виходити на вулиці громадян, які “не хочуть помирати та відчувати страждання за палац Путіна”. Станом на 21:00 вже відомо про понад 300 затриманих учасників мітингів.

Висловився російський начальник і стосовно псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України. За його словами, РФ підтримає “будь-яке рішення народів на землях, які першопочатково належали Новоросії, адже люди там хочуть визначати свою долю самостійно”.

Радник глави ОП Михайло Подоляк влучно прокоментував оголошення часткової мобілізації у Росії. “Йшов 210-й день «триденної війни». Росіяни, які вимагали знищити Україну, врешті отримали: мобілізацію; закриті кордони; блокування банківських рахунків; тюрму за дезертирство; спецзагони для «опущених» у ПВК. Все ще йде за планом, чи не так? У життя чудове почуття гумору”, – написав він у соцмережі Twitter.

Забрати до російської армії мають близько 300 тис. осіб, але по факту ця цифра може бути набагато більшою. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу нагадав, що у країни великий військовий резерв – 25 млн осіб.