Червоний промінь

РНБО заборонила будь-які перемовини з Путіним

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони, яке унеможливлює проведення переговорів із російським керівником Володимиром Путіним. Про це йдеться на сайті глави держави. Такий крок було зроблено у відповідь на анексію частини території нашої країни. 

Відсьогодні в країні діє рішення Ради нацбезпеки і оборони від 30 вересня “Щодо дій України у відповідь на спробу Російської Федерації анексувати території нашої держави, з метою гарантування безпеки євроатлантичного простору, України та відновлення її територіальної цілісності”. У першому пункті рішення проголошується: “Констатувати неможливість проведення переговорів із президентом РФ Володимиром Путіним”. Документ набирає чинності з дня його опублікування.

Але є важливе уточнення. Як раніше зазначав Зеленський, Україна досі готова до діалогу з Росією. Це буде можливо, якщо державою-агресором на той момент керуватиме вже інша людина.

Окрім цього, Кабміну доручили забезпечити посилення обороноздатності України шляхом збільшення постачання військово-технічної допомоги Україні. Верховній Раді рекомендовано з метою підвищення стійкості держави прискорити прийняття відповідних законопроєктів щодо належного санкційного та іншого реагування на ескалацію з боку РФ.