Червоний промінь

Путін анексував чотири області України і одразу наказав поповнити армію

Президент РФ Володимир Путін у п’ятницю, 30 вересня, оголосив про анексію Запорізької, Харківської, Донецької та Луганської областей України. У Кремлі пройшла “урочиста церемонія” “приєднання” Росією чотирьох українських регіонів, у яких провели псевдореферендум, повідомляють росЗМІ. Мешканців окупованих територій Путін оголосив “громадянами РФ назавжди”.

На заході були присутні “очільники” ЛДНР Денис Пушилін та Леонід Пасічник, “голова Херсонської області” Володимир Сальдо, а також запорізький гауляйтер Євген Балицький. В їх присутності російський керманич підписав укази про анексію кожної з областей. Перед цим Путін виступив із дивною промовою, вигадавши “спільну долю” окупованих областей України з РФ. “Люди свій вибір зробили. Однозначний вибір. Сьогодні ми підписуємо договір про приєднання чотирьох нових суб’єктів Російської Федерації. Тому що це є воля мільйонів людей. У “ДНР”, “ЛНР”, Запорізької та Херсонської областей спільна доля з Росією. І це обговоренню не підлягає”, – заявив він. Підписання документів супроводжувалося очевидно награними оплесками багатьох кремлівських поплічників, які грали роль публіки в залі.

Президент Росії пообіцяв забезпечувати безпеку окупованих територій та відновлювати їхню інфраструктуру. Україну ж він традиційно попросив “негайно припинити бойові дії та повернутися за стіл переговорів”. 
 
За його словами, “жителі окупованих територій стають громадянами Росії назавжди”. Очевидно, на анексованих землях його цікавить перш за все нове “гарматне м’ясо”. Не дивно, що глава Кремля в той же день підписав указ про осінній призов. На військову службу призвуть 120 тисяч людей, включаючи жителів чотирьох згаданих областей. Офіційний інтернет-портал правової інформації РФ повідомляє, що з 1 листопада по 31 грудня до армії призвуть цивільних віком від 18 до 27 років, які не перебувають у запасі і відповідно до російського законодавства підлягають призову на військову службу.