Червоний промінь

Після підписання “зернової” угоди РФ вдарила по Одеському порту

У суботу, 23 липня, російські війська вдарили ракетами по Одеському морському порту – 2 ракети збили сили ППО, ще 2 влучили в об’єкти інфраструктури порту. Про це повідомили в ОК “Південь”. Це сталося за добу після підписання в Стамбулі угоди про безпечний вивіз зерна з України.

В МЗС України відреагували на удари по Одесі. Як йдеться у коментарі речника структури Олега Ніколенка, Україна закликає ООН та Туреччину забезпечити дотримання Росією своїх зобов‘язань в рамках безпечного функціонування зернового коридору. “Менше 24 годин знадобилося Російській Федерації, щоб ракетним ударом по території порту міста Одеса поставити під сумнів домовленості та обіцянки, дані нею ООН та Туреччині у підписаному вчора в Стамбулі документі”, – йдеться у коментарі.

В МЗС переконані, що “російська ракета – це плювок Володимира Путіна в обличчя генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррешу та президентові Туреччини Реджепу Ердогану, які доклали величезних зусиль для досягнення угоди, і яким Україна вдячна”.

При цьому РФ заявила турецькій стороні про те, що не має відношення до сьогоднішнього ракетного удару по Одеському порту. Про це розповів міністр оборони Туреччини Хулусі Акар. “У контакті, який ми встановили з Росією, росіяни сказали нам, що вони не мають жодного відношення до цього нападу і що вони дуже уважно і детально вивчають питання. Той факт, що такий інцидент стався відразу після угоди щодо відвантаження зерна, нас дуже непокоїть”, – додав турецький міністр.


22 липня у Стамбулі відбулося підписання угоди про розблокування українських портів для вивезення зерна. Згідно з текстом документа, відновлення безпечного експорту українських сільськогосподарських товарів Чорним морем з трьох портів: Одеси, Чорноморська та Південного. Одеський порт, який обстріляли росіяни, входить до цієї угоди.