Червоний промінь

Іран зізнався в постачанні безпілотників РФ

Іран таки визнав, що постачав Москві безпілотники. Але вони були відправлені до вторгнення в Україну, де Росія і використовує дрони для заподіяння ударів по електростанціях і цивільній інфраструктурі. Принаймні, в цьому в суботу, 5 листопада, запевнив міністр закордонних справ країни Хосейн Амір-Аабдоллахіан, пише “Європейська правда”.

Чиновник заявив, що “невелика кількість” безпілотників була поставлена в Росію за кілька місяців до того, як ворожі війська вторглися в Україну. Водночас Амір-Абдоллахіан заперечив, що Тегеран і зараз продовжує постачати безпілотники до Москви. “Цей галас, здійнятий деякими західними країнами, що Іран надав Росії ракети і безпілотники для допомоги у війні в Україні – ракетна частина абсолютно невірна. Щодо безпілотників – це правда, і ми надали Росії невелику кількість безпілотників за кілька місяців до війни”, – сказав він.

Очільник тамтешнього МЗС також сказав, що домовився з українським колегою Дмитром Кулебою про надання документів, які має Україна, про те, що Росія використовувала іранські безпілотники в ході війни. І якщо це буде доведено, Тегеран “не залишиться байдужим”, підкреслив Амір-Абдоллахіан.

У відповідь в Міністерстві закордонних справ України заявили, що держава продовжуватиме вживати заходів, щоб унеможливити використання Росією іранської зброї для вбивств українців. Тегеран попереджено, що наслідки співучасті в агресії будуть масштабніші за вигоду від її підтримки. Про це на своїй сторінці у Facebook написав речник МЗС Олег Ніколенко.