Червоний промінь

Герой України згадав, як збив ворожий літак без жодного пострілу

Рашистів по-справжньому жахає вправність українських військових при захисті своєї землі. Це відомо з численних перехоплень їх переговорів. Іноді переляк цей настільки сильний, що робить всю роботу за ЗСУ. Герой України, командир зенітної ракетної батареї “Бук М1” Ярослав Мельник понад пів року протистояв льотчикам російської імперії зла на Харківщині. Орден “Золота Зірка” йому вручив Президент України на церемонії з нагоди Дня Повітряних Сил ЗС України. Він розповів кумедну історію, яка сталася з рашистським літаком, передає інформагентство “Армія Inform”. Коли конкретно це було, невідомо.

Іноді зенітники вступали в протиповітряні бої з десятком і більше ворожих літаків. Одного разу не довелося навіть запускати ракети. “Виявили ціль. Увімкнули радар підсвічення. У кабіні рашиста в цей час зазвучали звукові повідомлення про опромінення радаром. Він зрозумів, що з мисливця перетворився на ціль. Напевно, це так приголомшило льотчика, що він відразу катапультувався. Літак розбився”, – оповідає Мельник.

Це не єдина ситуація, коли результат перевершував очікування його бригади. Хлопець також пригадав, як він та побратими отримали завдання виявити і знищити дві крилаті ракети, випущені ворогом. Він пояснив, що самохідна вогнева установка може працювати одночасно лише по одній цілі. Тож військові усвідомлювали: знищення навіть однієї крилатої ракети буде великою удачею. “Ціль ми виявили, виконали бойовий пуск. Наша зенітна ракета розірвалася так, що уламками пошкодила дві крилаті ракети рашистів”, – сказав Ярослав.

На рахунку командира “зенітки” 28 цілей ворога: одинадцять бойових літаків різних типів, два гвинтокрили, дві крилаті ракети та тринадцять безпілотників.