Червоний промінь

Фронт 19 червня: окупанти шукають способи втекти з війни

Особовий склад окремих підрозділів окупаційних військ має дуже низький рівень морально-психологічного стану і шукає можливість уникнути подальшої участі у бойових діях. Про це повідомляється у свіжому зведенні Генштабу за 19 червня.

“У зв’язку зі значними втратами особовий склад окремих підрозділів окупаційних військ має дуже низький рівень морально-психологічного стану і шукає можливість уникнути подальшої участі у бойових діях. Так, за наявною інформацією, особливо це розповсюджено серед особового складу 1 армійського корпусу російських окупаційних військ. У підрозділах, що виведені на відновлення боєздатності з районів Херсону, Миколаєва та Попасної”, – йдеться в повідомленні.

Тим часом військовослужбовці РФ, змушені воювати, обстріляли цивільну інфраструктуру в прикордонних районах Сумської області. На Харківщині обстріляна цивільна інфраструктура в районах Уди, Українки, Коробочкіного, Михайлівки та Петрівки. Противник здійснював артилерійські обстріли в районах Дібрівного, Грушувахи, Великої Комишувахи, Краснопілля та Долини. В районі Богородичного ЗСУ відбили ворожий штурм.

Тривають бої за Севєродонецьк. Окупанти завдали авіаційних ударів в районах Устинівки та Лисичанську. В районі Миколаївки безуспішно намагалася діяти ДРГ противника.

Окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районах Білогорівки, Берестового, Яковлівки, Покровська. Завдали авіаударів неподалік Малорязанцевого та Білогорівки. Ворог здійснив обстріли цивільної інфраструктури поблизу Кам’янки, Гуляйполя, Авдіївки, Вугледара, Малинівки та Залізничного. Завдав авіаударів по Малі Щербаки, Мар’їнка, Вугледар, Костянтинівка та Новомихайлівка. З метою сковування дій наших підрозділів, обстрілював з артилерії та мінометів райони Червоного Яру, Калинівки, Тополиного і Зеленого Гаю.

На Запорізькому напрямку військова обстановка суттєвих змін не зазнала. Ворог активних бойових дій не вів. Основні зусилля зосереджував на перегрупуванні власних сил і засобів, утриманні раніше захоплених територій, вогневому ураженні позицій наших військ, розосереджені своїх сил з метою уникнення вогневого ураження з боку наших військ.

У населеному пункті Заповітне (Василівський район) зафіксовано рух колони вантажівок у напрямку м. Енергодар. Зафіксовано рух колони військової техніки і бензовозів з населеного пункту Велика Білозерка (Василівський район) у напрямку населеного пункту Мала Білозерка (Василівський район). Також, в районі населеного пункту Шевченко (Василівський район) зафіксовано ворожу військову техніку. У Василівці та Верхній Криниці отримано дані про місця проживання окупантів.
 
Зафіксовано прибуття колони військової техніки та особового складу противника на територію населеного пункту Березівка (Пологівський район). Російські терористичні війська, продовжють цинічно порушувати норми Міжнародного гуманітарного права та правила ведення війни, постійно завдають ударів по цивільній інфраструктурі та мирних домогосподарствах. За минулу добу на території області піддавалися обстрілам: м. Гуляйполе, с. Залізничне, Новоданилівка Пологівського району, смт Степногірськ Василівського району.
 
Протягом минулої доби наші воїни знищили:
  • 14 осіб особового складу, 18 – поранили;
  • 3 бойові броньовані машини.