Червоний промінь

274 доба військового вторгнення: РФ знову вдарила по енергетиці, зануривши пів-України в темряву

Противник вже двісті сімдесят четверту добу веде повномасштабну війну проти України. Захисники Запорізького краю, як і раніше, утримують наші рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. РФ основні зусилля зосереджує на утриманні захоплених територій. Про перебіг подій останньої доби на фронті доповіли в ЗОВА.

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Значкове, Чарівне, Малинівка, Щербаки, Шевченко, Залізничне, Степове, Малі Щербаки, Дорожнянка, Щербаки, Новоданилівка, Новоандріївка, Мала Токмачка, Шевченково, Ольгівське, Червоне, Гуляйполе, Оріхів та Кам’янське. Надійшло 14 повідомлень про руйнування житла громадян та об’єктів інфраструктури в результаті ворожих атак.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 41 особу, з них – 3 діти.

23 листопада Росія завдала чергового масованого ракетного удару по Україні. Атака призвела до блекауту української енергосистеми. В усіх регіонах довелося аварійно вимикати світло, 11 областей були повністю знеструмлені, передає інтернет-видання “Гордон”. Відомо про повну зупинку трьох АЕС – Хмельницької, Рівненської та Південноукраїнської. Це сталося через відсутність споживання електроенергії, яку виробляють станції, побутовими споживачами, уточнили в Міністерстві енергетики.

В великих містах, зокрема й Запоріжжі, не працювали ані магазини, ані заправки, ані інші соціальні заклади. Світла не було навіть для світлофорів. Частково було відсутнє водопостачання, спостерігалися перебої зі звʼязком, зазначив в.о. міського голови Анатолій Куртєв.

Впродовж доби по всій країні застосовували аварійні відключення електроенергії. Наразі енергосистему вдалося об’єднати та стабілізувати, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. Атомні станції запрацювали ввечері 24 листопада. Проте українців все ж наполегливо просять поки що утриматися від використання енергоємних приладів, таких як чайники, бойлери, обігрівачі тощо. Україна очікує допомоги від міжнародних партнерів з високовольтним обладнанням для підтримки енергосистеми, додав міністр.