Червоний промінь

260 доба військового вторгнення: російська нечисть розграбувала церкву в Енергодарі

Двісті шістдесяту добу РФ веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю, як і завжди, утримують рубежі, ризикуючи власними життями. Російські окупаційн війська отримують гідну відсіч від наших воїнів. На Запорізькому напрямку ситуація суттєво не змінилася. Як доповіли в ЗОВА, ворог все ще намагається контролювати захоплені території.

ГУНП у Запорізькій області повідомило, що за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Гуляйполе, Успенівка, Тимирівка, Шевченко, Залізничне, Щербаки, Новоандріївка, Дорожнянка, Ольгівське, Мала Токмачка,  Полтавка, Новоданилівка, Червоне, Степногірськ, Малі Щербаки та Кам’янське. Правоохоронці отримали 11 повідомлень про руйнування житла громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів росіянами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 185 осіб, з них 29 – діти.

Не секрет, що окупанти прийшли на українську землю воювати лише з мирним населенням, включаючи похилих людей, жінок та дітей. Причому застосовуючи абсолютно безбожні методи. Вочевидь, намагаючись втамувати свій “скрепний” біль, вони пограбували церкву ПЦУ в Енергодарі. Звідти вивезено сім православних ікон кінця XVIII – початку ХІХ століття, розповіли в Центрі національного спротиву (ЦНС).

Втім, росіянам не стало навіть розуму приховати свій злочин. Окупанти самостійно відрапортували про грабунок святині, заявили в ЦНС. Церковні цінності, яке належать релігійній громаді, окупанти нібито передали до Мелітопольського державного краєзнавчого музею. Вивіз ікон до музею за фактом означає подальший їх вивіз до Росії. Попередні випадки, коли РФ активно “конфіскувала” експонати з музейних фондів Донеччини, Херсонщини, Луганщини й того ж Мелітополя, кажуть самі за себе. “Всі випадки вивозу матеріальних цінностей з окупованих територій фіксуються українськими правоохоронними органами. Їх втрату росіянам доведеться відшкодувати після нашої Перемоги”, – додали в ЦНС.