Червоний промінь

253 доба військового вторгнення: росіяни спричинили екологічну катастрофу на ЗАЕС

Противник двісті п’ятдесят третю добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Як і раніше, захисники Запорізького краю тримають рубежі. Окупаційні війська отримують гідну відсіч від наших воїнів. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на контролюванні зайнятих рубежів, доповіли в ЗОВА.

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Щербаки, Ольгівське, Полтавка, Малинівка, Гуляйполе, Кам’янське, Григорівка, Чарівне, Преображенка, Новоандріївка, Мала Токмачка, Дорожнянка, Новоданилівка, Темирівка, Залізничне, Оріхів, Малі Щербаки та Степове. Надійшло 16 повідомлень про руйнування житла громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів РФ.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 157 осіб, з них 25 – діти.

Дії російських військ на захопленій Запорізькій атомній електростанції в Енергодарі призвели до екологічної катастрофи. У ставку-охолоджувачі на станції масово гине риба, це знищує важливу екологічну складову роботи станцію. Про це повідомили в енергетичній компанії “Енергоатом”. У відомстві розповіли, що через зупинку енергоблоків станції тепла вода не потрапляє у ставок-охолоджувач ЗАЕС. Внаслідок цього температура води впала до +13°C, що призвело до вимирання риби у ставку.

Зараз там є два види риб – тепловодна тиляпія та азіатський сом, завезений близько 25 років тому для забезпечення екологічної чистоти. Риби виконують санітарну функцію. Вони знищують зелені водорості та забезпечують чистоту охолоджувальних трубок конденсатора турбіни. “В умовах, коли температура взимку ніколи не опускалася нижче від +18 градусів, риба розмножувалася. Отже, якщо температура води в ставку-охолоджувачі не підніметься найближчим часом, на берег викине близько тисячі тонн мертвої риби”, – розповіли в “Енергоатомі”.