Червоний промінь

247 доба військового вторгнення: найбільший в Європі радіотелескоп пошкоджено окупантами

Противник двісті сорок сьому добу веде повномасштабну  збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів, доповіли в ЗОВА.

Протягом минулої доби ворог здійснив  обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Запоріжжя, Дорожнянка, Степове, Малі Щербаки, Червоне, Новоданилівка, Мала Токмачка, Успенівка, Гуляйполе, Степногірськ, Новоандріївка, Чарівне, Ольгівське, Білогір’я, Щербаки, Преображенка, Полтавка, Залізничне, Оріхів і Кам’янське. Надійшло 23 повідомлення  про руйнування житла громадян та об’єктів інфраструктури в результаті ворожих обстрілів.

Російські окупанти продовжують займатися своєю звичною справою, несучи розруху на українську землю. Нещодавно вони пошкодили в Харківській області радіотелескоп УТР-2 Радіоастрономічного інституту Академії наук. Пристрій є найбільшим в Європі та одним із найбільших у світі, він розташований на території станції більше 100 га. Про це розповіли в Національній поліції України. “Будівля установи повністю зруйнована та, скоріш за все, вже не підлягає відновленню”, – йдеться в повідомленні. Дії рашистів, які знаходилися там кілька місяців, завдали масштабних збитків, додали правоохоронці. Звідти вилучено купу речових доказів, які свідчать про військову агресію РФ.