Червоний промінь

243 доба військового вторгнення: Шойгу розганяє фейк про “брудну бомбу” України

Противник двісті сорок третю добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Мужні захисники Запорізького краю надійно стоять на рубежах, даючи гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. В ЗОВА доповіли про події на місцевій ділянці фронту, які сталися за останні 24 години.

Як і раніше, противник зосереджує основні зусилля на утриманні зайнятих територій. За минулу добу ворог здійснив обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районі населених пунктів Новотаврічеське, Малинівка, Мала Токмачка, Полтавка, Ольгівське, Залізничне, Щербаки, Дорожнянка, Гуляйполе, Оріхів, Чарівне, Затишшя, Білогір’я, Новоандріївка та Новоданилівка. Надійшло 18 повідомлень про руйнування житла громадян та об’єктів інфраструктури в результаті російських обстрілів.

Протягом минулої доби евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території не проводилась.

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу вигадав новий фейк про “українську загрозу” країні-агресору. Вчора, 23 жовтня, він зателефонував одразу чотирьом своїм колегам: американському, французькому, британському та турецькому очільникам МО. Російський міністр обговорив з ними ситуацію в Україні, яка “має стійку тенденцію до подальшої неконтрольованої ескалації”. Він заявив їм, що Україна нібито готує “провокації” із застосуванням “брудної бомби”. Міноборони Росії навіть випустило карту, на якій позначило території потенційного ураження.

Російські пропагандистські ЗМІ водночас повідомили, що українська влада начебто готує “на території своєї країни провокацію, пов’язану з підривом «брудної бомби» або малопотужного ядерного боєприпасу, щоб звинуватити Росію у використанні зброї масового ураження і налаштувати весь світ проти Москви”.

Пізніше усі чотири міністри випустили спільну заяву з цього приводу. В ній вони висловили недовіру словам Шойгу. Радник голови ОП Михайла Подоляка та міністр закордонних справ Дмитро Кулеба також назвали заяву про “брудну бомбу” абсурдною та бездоказовою. “Брехня Росії про нібито плани України застосувати «брудну бомбу» настільки ж абсурдна, як небезпечна. По-перше, Україна є відданою стороною Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. У нас немає жодних «брудних бомб», і ми не плануємо ними володіти. По-друге, росіяни часто звинувачують інших у тому, що планують самі”, – написав Кулеба у Twitter.


Так звана “брудна бомба” – це боєприпас, наповнений радіоактивними, біологічними або хімічними матеріалами, що розсіюються під час вибуху. Використання радіоактивних матеріалів зробило б її типом радіологічного пристрою, що розсіює (RDD), термін, який часто використовується як синонім “брудної бомби”. Вона набагато менш руйнівна, ніж ядерний пристрій, такий як атомна або воднева бомба, які вражають куди більшу територію. Вплив “брудної бомби” призведе до зараження певної території та людей, які там знаходяться, шляхом прямого опромінення, вдихання або прийому всередину заражених речовин. Найчастіше заявами про її використання більше створюють паніку серед населення.