Червоний промінь

226 доба військового вторгнення: на півдні звільнено вже 2400 квадратних кілометрів

РФ веде повномасштабну кровожадібну війну проти України вже двісті двадцять шосту добу. Як і раніше, захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Ворожі війська продовжують атаки на населені пункти, доповіли в ЗОВА.

Здебільшого противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення.  За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Запоріжжя, Полтавка, Гуляйполе, Залізничне, Червоне, Новоандріївка, Полтавка, Ольгівське, Чарівне, Степове, Кам’янське, Малі Щербаки, Оріхів, Дорожнянка, Мала Токмачка, Новоданилівка, Білогір’я, Малинівка та Преображенка. Надійшло 28 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 184 людини, з них 39 – діти.

З початку повномасштабного вторгнення Росії ЗСУ звільнили вже 2400 км2 на півдні. Про це на брифінгу 7 жовтня розповів заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко. “На Херсонщині в Херсонському районі деокуповано 6 населених пунктів, у Бериславському – 61. В цьому ж районі вже проведені стабілізаційні заходи у 19 населених пунктах. Також проводиться евакуація населення”, – розповів Тимошенко.

Так, у селах Воронцовка та Високопілля відновлюють роботу трансформаторів. У селах Золота Балка та Гаврилівка Бериславського району відновлюють роботи з мобільного покриття.  У найближчих планах – відновлення покриття у Новоолександрівці та Давидовому Броді. У деяких районах частина критичної інфраструктури відновленню не підлягає – Архангельське, Високопілля та Осокорівка. 

Максимальне повернення державних органів влади на ці території вкрай важке, оскільки міста були буквально щойно деокуповані. Там досі є загрози, що виникають внаслідок бойових дій, заявив Тимошенко.