Червоний промінь

207 доба військового вторгнення: посланник Папи Римського потрапив під обстріл на Запоріжжі

Противник двісті сьому добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Традиційно захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Як повідомили в ЗОВА, основні зусилля ворог зосереджує на утриманні зайнятих рубежів.

Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. Продовжуються масивні атаки з боку окупантів на мирні населені пункти. За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Вільноандріївка, Полтавка, Дорожнянка, Оріхів, Темирівка, Таврійське, Гуляйполе, Білогір’я, Залізничне, Ольгівське, Щербаки, Степногірськ, Преображенка, Новояковлівка, Мала Токмачка, Павлівка, Новоданилівка, Новоандріївка, Новопавлівка, Червоне, Чарівне, Нове, Малинівка, Новокарлівка, Щербаки, Приморське, Кам’янське, Малі Щербаки та Степове. Надійшло 30 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 882 людей, з них 192 – діти.

Кардинал-диякон польського походження Конрад Краєвський потрапив під обстріл поблизу Запоріжжя. Він знаходиться в Запорізькій області з благодійною місією, надаючи гуманітарну допомогу від імені Папи Римського Франциска. Про це повідомляє “Перший Запорізький”.

17 вересня кардинал Краєвський був на Запоріжжі у супроводі католицького та протестантського єпископів, а також українського військового. Вони поїхали роздавати “гуманітарку” в населені пункти, “куди, окрім солдатів, ніхто більше не заходить”. Коли він перестав розвантажувати припаси для місцевих жителів, делегація потрапила під обстріл з легкої зброї. “Вперше у житті я не знав, куди бігти. Тому що просто бігти недостатньо – ви повинні знати, куди бігти”, – зізнався чоловік. На щастя, все обійшлося, допомогу було доставлено в усі задумані місця. Кардинал Краєвський також роздавав розарії, які поблагословив Папа. 

Підсумовуючи досвід, пережитий в річницю своїх свячень, Краєвський сказав, що “сьогодні може тільки молитися”.