Червоний промінь

203 доба військового вторгнення: зрадник Балицький погрожує мирним українцям розстрілом в “ДНР”

Противник двісті третю добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів, доповіли в ЗОВА.

Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районі населених пунктів Полтавка, Степове, Оріхів, Гуляйполе, Білогір’я, Залізничне, Омельник, Бурлацьке, Кам’янське, Малі Щербаки, Темирівка, Новоданилівка, Ольгівське, Дорожнянка, Успенівка, Чарівне, Червоне, Яблукове, Щербаки та Малинівка. Надійшло 25 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1169 людей, з них 296 – діти.

“Гауляйтер” окупованої Запорізької області Євген Балицький шокував зізнаннями у розстрілах мирних жителів та виселенні неугодних. Про це він розповів у пропагандистській програмі, фрагмент якої з’явився у мережі. Зрадник заявив, що мирні жителі окупованих територій повинні негайно повідомляти про “підготування до терактів” та будь-яку іншу інформацію про сили спротиву. В іншому разі їх виселять, а в окремих випадках – відправлять на розстріл в “ДНР”. Така практика в окупаційної влади вже була, заявив Балицький.

“Якщо людей викриють у тому, що вони повинні були попередити, але не попередили – це просто виселення за межі Запорізької області. В капцях – як стояв, так і виїхав. Щодо тих, хто є пособником, хто знає, але мовчить. Тим, хто є учасником терористичних актів, нагадую: стаття до 15 років – це мінімально, що людина отримає за екстремістську діяльність, спрямовану на дестабілізацію ситуацію в регіоні. А гірший сценарій – це ми відправляємо в “ДНР”, а там застосовують найвищу міру покарання, тобто розстріл. Такі факти в нас вже є. Прийде час – ми все покажемо”, – заявив він.