Червоний промінь

201 доба військового вторгнення: РФ у відчаї атакувала низку електростанцій України

Росія вже двісті першу добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Як доповіли в Запорізькій ОВА, противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів.

Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення.  За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Полтавка, Дорожнянка, Новоандріївка, Залізничне, Степове, Гуляйполе, Оріхів, Кам’янське, Білогір’я, Червоне, Шевченко, Ольгівське, Чарівне, Малинівка, Мала Токмачка, Новоіванівка, Малі Щербаки та Степногірськ. Надійшло 28 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 454 людей, з них 84 – діти.

Нищівна тактична поразка на Харківському напрямку довела РФ до відчаю. Ввечері 11 вересня війська держави-агресора нанесли масований ракетний удар по електростанціям та підстанціям України. Низка областей України залишилася без енергопостачання. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Донецька та Харківська області були повністю знеструмлені. Дніпропетровська, Сумська та Запорізька постраждали частково – їх мешканці могли спостерігати мерехтіння світла вдома. Багато мешканців Харківщини та Полтавщини теж залишилися без світла. Українські залізниці були вимушені затримувати потяги.

Наразі відомо, що в Дніпропетровській та Сумській областях електропостачання повністю відновлено. На решті територій над цим працюють ДСНС та енергетики.