Червоний промінь

193 доба військового вторгнення: в Енергодар не пропускають гуманітарну допомогу

Сто дев.яносто третю добу ворог веде повномасштабну війну проти України. Традиційно захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін, доповіли в ЗОВА.

Там зазначили, що противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Гуляйполе, Полтавка, Білогір’я, Димитрово, Мала Токмачка, Ольгівське, Щербаки, Червоне, Дорожнянка, Новоданилівка, Малинівка, Новоандріївка, Чарівне, Малі Щербаки. Надійшло 18 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1413 людей, з них 330 – діти.

Російські окупаційні війська другий день поспіль не пропускають в Енергодар гумантарний вантаж, заявив мер Енергодара Дмитро Орлов. “Окупанти не пропустили в Енергодар організований нами гуманітарний вантаж. Він повинен був приїхати в місто ще вчора, але цього не сталося. Сьогоднішня повторна спроба довезти людям необхідні їм речі теж неабиякого результату. Рашисти просто розгорнули автомобілі з гумовим вантажем назад”, – повідомив він. Міський голова заявив, що основним аргументом окупантів є те, що Енергодар нібито нічого не потребує, “у місцевих жителів є все і навіть більше”. Хоча у складі гуманітарного вантажу – памперси для дітей і лежачих дорослих, гігієнічні набори для багатодітних сімей та людей з інвалідністю, продукти харчування для соціально незахищених категорій сімей.