Червоний промінь

189 доба військового вторгнення: місію МАГАТЕ не пустили в Енергодар без черги

Противник сто вісімдесят дев’яту добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін, доповіли в ЗОВА.

Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Оріхів, Гуляйполе, Ольгівське, Новоданилівка, Нестерянка, Мала Токмачка, Шевченко, Новоандріївка, Малинівка, Малі Щербаки, Червоне, Кам’янське, Дорожнянка, Новояківлівка, Залізничне та Запоріжжя. Надійшло 25 повідомлення про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1673 людини, з них 451 – діти.

Місія МАГАТЕ стоятиме в черзі на перепустку до Енергодара, щоб потрапити на Запорізьку АЕС. Таким чином РФ навмисно затягує час. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець. “Російська окупаційна адміністрація, створена на окупованих територіях Запорізької області, навмисно затягує час для потрапляння місії МАГАТЕ до Запорізької АЕС”, – написав він. Місію з вільної української території планують допустити до міста-супутника станції лише після проходження “контролю” у загальній черзі завтра. Окупанти, за даними Лубинця, відмовляються надати “спецперепустку”, фактично створюючи штучні перешкоди для допуску. Російські військові свідомо загрожують учасникам місії обстрілами, звинувачуючи в цьому ЗСУ. Навколо учасників місії панує атмосфера страху, пише Лубинець. Це впливає на час перебування та якість роботи місії в Енергодарі, а також на неупередженість та незалежність її учасників.