Червоний промінь

187 доба військового вторгнення: ЗСУ почали контрнаступ на Херсонщині

Противник сто вісімдесят сьому добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. Hа Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін, зазначили в Запорізькій ОВА.

Так, противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Запоріжжя, Преображенка, Оріхів, Гуляйполе та Залізничне. Hадійшло 30 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1410 людини, з них 398 – діти.

Збройні сили України 29 серпня почали контрнаступ на Херсонщині і вже звільнили чотири села на півдні України: Нова Дмитрівка, Архангельське, Томіна Балка та Правдине. Про це повідомляє CNN із посиланням на українське військове джерело. “Операція почалася вночі з масованого обстрілу російських позицій і тилу. Основний напрямок атаки був на Правдине. Ми били по їхній піхоті з “ДНР” і “ЛНР”, і вони втекли. Російський десант біг за ними. Зараз ми звільнили чотири села. Їхня перша лінія оборони прорвана в трьох місцях”, – повідомило журналістам військове джерело.