Червоний промінь

184 доба військового вторгнення: Росія завершила підготовку до “референдумів”

Противник сто вісімдесят четверту добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Традиційно захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Про минулу добу на місцевій ділянці фронту розповіли в ЗОВА.

Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення.  За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Новодарівка, Преображенка, Оріхів та Степногірськ. Надійшло 32 повідомлення про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1622 людини, з них 470 – діти.

Російська Федерація практично завершила підготовку до проведення псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скибицький в інтерв’ю газеті РБК-Україна. “Зараз йдеться, передусім, про тимчасово окуповані території Запорізької та Херсонської областей. Військова розвідка України чітко відстежує всі процеси, що там відбуваються. На сьогодні ми можемо з упевненістю сказати, що створено відповідні виборчі штаби, оперативні штаби, складено списки виборців, створено виборчі комісії. Тобто, всі процеси, які стосуються підготовки до “референдуму”, майже завершено”, – розповів він.
 
Дати проведення псевдореферендумів можуть бути різними. Зокрема, Скибицький називає 11 вересня, “коли вони мають єдиний день голосування” в Росії.