Червоний промінь

181 доба військового вторгнення: рашисти обстріляли Запорізьку ТЕС, щоб підняти радіоактивний пил

Противник сто вісімдесят першу добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Про минулі 24 години на фронті розповіли в ЗОВА.

Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Гуляйполе, Оріхів та Ольгівське. Надійшло 28 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1947 людей, з них 534 – діти.

Окупанти почали використовувати новий метод створення потрібної “картинки” на Запорізькій АЕС для маніпуляції думкою громадськості та впливу на світове співтовариство. Про це повідомляє ГУР Міністерства оборони України. Мінометні обстріли передмість Енергодару, що тривають останніми днями, мають конкретну ціль: золовідвали Запорізької ТЕС. “Це місця складування золи, яка утворюється в процесі роботи теплових електростанцій. Ці відходи мають високу концентрацію отруйних речовин та рівень радіації, що мінімум в 2,5 рази перевищує природний фон. При висиханні утворюють пил, який здатен переміщуватися на значні відстані”, – пояснили в ГУР. Внаслідок російських ударів по золовідвалах утворюються хмари пилу, які розносяться вітром по околицях міста.

Моніторинг радіаційного фону, який здійснюється поблизу ЗАЕС, вказує на підвищення рівня радіації, зазначили в розвідці. Окупанти намагаються представити ці дані як результати міфічних “обстрілів з боку ЗСУ”.


22 серпня військові РФ обстріляли Запорізьку ТЕС в Енергодарі. В результаті обстрілу отримав поранення співробітник Запорізької АЕС – слюсар цеху теплової автоматики та вимірювань Владислав Мітін, 1996 року народження. Він був госпіталізований, але від отриманих тяжких поранень за кілька годин помер у реанімації. Окрім нього, помер і водій таксі.