Червоний промінь

180 доба військового вторгнення: новий фільтраційний пост ускладнить евакуацію з Василівки

Ворог сто вісімдесяту добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю традиційно утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів, доповіли в ЗОВА.

Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Гуляйполе, Оріхів та Таврійське. Надійшло 12 повідомлення про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 351 людей, з них 106 – діти.

В Василівці Запорізькій області російські окупанти відкриють фільтраційний пост. На ньому перевірятимуть громадян, які хочуть евакуюватися на підконтрольну Україні територію. Тепер виїхати буде важче, заявив мер Енергодара Дмитро Орлов в Telegram. За його словами, через Василівку їдуть українці з окупованих територій, в тому числі й жителі Енергодара. Зараз на цьому блокпості великі черги на евакуацію. “Вже весь світ знає, наскільки важкою, довготривалою і непередбачуваною є ця дорога. Особливо її відрізок Скельки-Василівка, де окупанти штучно утримують сотні автомобілів з цивільними жителями, пропускаючи лише обмежену їх кількість на добу”, – додав Орлов.

Міський голова зазначив, що окупанти обіцяють створити онлайн-реєстрацію для виїзду, але навіть не приховують, що перевірятимуть українців.