Червоний промінь

175 доба військового вторгнення: в Криму знову здетонувала “бавовна”, в ОП натякнули на нові вибухи

Противник вже сто сімдесят п’яту добу веде повноцінну війну проти України. Традиційно захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Минулі 24 години на ділянці місцевого фронту висвітлили в ЗОВА.

Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Преображенка, Новоандріївка, Оріхів та Гуляйполе. Надійшло 18 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 344 людей, з них 96 – діти.

Вранці 16 серпня кримчани прокинулись від гучних звуків, як і тиждень тому, 9 серпня. Цього разу детонація “бавовни” сталася на півночі півострова, в районі Джанкоя. Вже по обіді їх чули ще й під Сімферополем. Стурбовані мешканці знімали зі своїх вікон великі стовпи чорного диму та писали про одразу дві події: пожежу на трансформаторі в Джанкої та вибухи, ймовірно, на військовому складі в селі Майське. Окупаційна влада підтвердила: у Джанкойському районі сталася пожежа на майданчику з боєприпасами. У вже звичному для себе стилі РФ почала говорити про “займання” як причину вибухів. В результаті вибухів відомо про поранених. Впливове американське видання New York Times та телеканал CNN з посиланням на власні джерела повідомило, що це результат роботи елітного українського підрозділу ЗСУ. В Офісі Президента непрямо підтвердили це, заявивши, що в найближчі два-три місяці на тимчасово окупованому півострові можуть статися нові вибухи на військових об’єктах росіян.