Червоний промінь

173 доба військового вторгнення: окупанти захопили медзаклад в Енергодарі

Противник сто сімдесят третю добу веде повномасштабну  збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Про минулу добу на фронті доповіли в ЗОВА.

Зазначається, що протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Омельник, Жовтеньке та Таврійське. У Омельнику пошкоджено п’ять приватних будинків, а також господарські споруди і гаражі. Деякі будівлі повністю знищені. У селах Жовтеньке і Таврійське зруйновано 11 приватних будинків. Окупанти цілеспрямовано обстрілювали будинки мирних мешканців. Поліція задокументувала наслідки ворожих обстрілів. Зібрані матеріали передані до СБУ.

Загалом надійшло 15 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1399 людей, з них 417 – діти.

В Енергодарі російські військовослужбовці захопили відділення Василівського відділу державної установи Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб. Про це у понеділок, 15 серпня, в своєму Telegram-каналі повідомив міський голова Дмитро Орлов. “Окупанти продовжують захоплювати в Енергодарі об’єкти і підприємства, встановлювати там свої порядки і чинити тиск на працівників. Сьогодні стало відомо, що військові РФ захопили Енергодарське відділення ВП Василівський відділ ГУ Запорізький ОЦ КПБ МОЗ (лабораторний центр)”, – написав Орлов. За його словами, штат лабцентру – 33 особи. Всі співробітники закладу відмовилися від співпраці з окупантами і на роботу наразі не виходять.