Червоний промінь

157 доба військового вторгнення: РФ готує до відправки в Україну 30 тисяч добровольців

РФ вже сто п’ятдесят сьому добу веде повномасштабну війну проти України. Як і раніше, захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. Про минулу добу на фронті розповіли в ЗОВА.

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районах населених пунктів Новоселівка, Оріхів, Темирівка та Гуляйполе. Надійшло 48 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 970 людей, з них  253 – діти.

На всій території Росії формуються добровольчі батальйони для відправки на війну в Україну. За оцінками аналітиків, понад 30 тисяч осіб можуть бути мобілізовані, при цьому військовий досвід не потрібний. Про це у суботу, 30 липня, повідомляє CNN. Росія шукає заміну своїм військам, які виснажилися за п’ять місяців війни, та тим, кого ліквідували захисники України. Із 30 тисяч мобілізованих близько третину планують кинути на Донбас. Деякі батальйони, за інформацією видання, братимуть участь виключно у бойовій підтримці та операціях бойової підтримки, тоді як інші посилюватимуть вже існуючі військові частини або формуватимуть бойові батальйони.