Червоний промінь

153 доба військового вторгнення: РФ почала активну фазу підготовки до “референдуму”

Противник сто п’ятдесят третю добу веде повномасштабну  збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. Про минулу добу на фронті розповіли в Запорізькій обласній військовій адміністрації.

Так, на Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив 63 обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. 

За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Юльївка, Юрківка, Кам’янське, Новокарлівка та  Оріхів. За вчорашній день російські військові злочинці нанесли по Юльївці декілька ударів. Окупанти зруйнували приміщення будинку культури та місцевої бібліотеки, а також пошкодив приміщення агрофірми. Окрім цього, ворог пошкодив десять приватних будинків селища. Загалом надійшло 10 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1942 людини, з них  512 – діти.

Окупанти почали активну фазу підготовки до фейкового “референдуму” щодо “входження Запорізької області до РФ”. Вони шукають масовку, повідомляють в “Центрі національного опору”. Відомо, що до Мелітополя вже приїхали російські піарники та політтехнологи, що базуються у приміщенні магазину “Фокстрот”.  Їхнім завданням є підготовка до “виборів” та “референдуму”. Вони вже створили так званий громадський рух “Ми разом із Росією”, який використовуватиметься для масовки за гроші в акціях нібито підтримки фейкового “референдуму” місцевими жителями. У Центрі зазначають, що здебільшого така картинка має працювати для громадян РФ, щоб знизити градус невдоволення війною. Повідомляється, що такий центр набору колаборантів уже працює в окупованому Бердянську.