Червоний промінь

137 доба військового вторгнення: росЗМІ влаштували провокацію на ЗАЕС

Противник сто тридцять сьому добу веде повномасштабну  збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі захищають нашу землю та дають гідну відсіч російським окупантам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу суттєвих змін не зазнала. Противник основні зусилля зосереджує на покращенні тактичного положення та виявленні слабких місць в обороні наших військ. Про минулі 24 години на фронті доповіли в ЗОВА.

Протягом минулої доби ворог здійснив 43 обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районах населених пунктів Оріхів, Гуляйполе, Кам’янське та Приморське. Останнє село розташоване в Василівському районі трохи більше ніж за 30 км від міста. Вибухи, які чують мешканці Запоріжжя ось уже другу ніч поспіль, лунають саме звідти. Надійшло 42 повідомлення про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1647 людей, з них 482 – діти.

На Запорізькій АЕС російські окупанти влаштували провокацію. Для зйомок пропагандистського сюжету військові РФ силоміць змусили допустити до приміщень з обмеженим доступом російського пропагандиста та представника “Росатома” у супроводі озброєних окупантів. Місцевий Telegram-канал “Енергодар” повідомив, що російські військовослужбовці разом із відомим російським блогером-пропагандистом увійшли до блочного щита керування одного з енергоблоків атомної станції та до інших приміщень. Так окупанти хочуть створити для російської аудиторії пропагандистський міф про один з головних здобутків Росії у цій війні – “успішну роботу ЗАЕС” для потреб країни-агресора.