Червоний промінь

136 доба військового вторгнення: розвідка не виключає наступу на Запоріжжя

Противник сто тридцять шосту добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі і захищають нашу землю, повідомляють в ЗОВА.

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу суттєвих змін не зазнала. Основні зусилля ворог, як і раніше, зосереджує на покращенні тактичного положення та виявленні слабких місць в обороні наших військ. Протягом минулої доби ворог здійснив 43 обстріли позицій українських військ, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районах населених пунктів Приморське, Оріхів та Гуляйполе. Надійшло 21 повідомлення про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1505 людей, з них 373 – діти.

За даними української розвідки, на Запорізькому та Новопавлівському напрямках не виключається проведення противником наступальних дій у напрямку Запоріжжя та/або здійснення обходу у напрямку Велика Новоселівка-Покровське з метою оточення українських підрозділів. Інформацію озвучила заступниця міністра оборони Ганна Маляр на брифінгу. Так само не виключається, що підрозділи російських окупаційних військ на зазначеному напрямку посилюються щонайменше п’ятьма батальйонно-тактичними групами.

Очільник ЗОВА Олександр Старух прокоментував можливий наступ на місто. Він нагадав, що загроза наступу російський військ на Запорізькому напрямку є завжди. Губернатор пообіцяв “теплу зустріч” окупантам. “Я переконаний, що наші хлопці готові до будь-якого наступу. П’ятий місяць триває війна, запорізькі козаки сучасні дають гідну відсіч ворогу. Тому, ну, якщо хочуть отримати по зубах, то хай наступають. Але наразі ми не бачимо великих скупчень, які б дали ворогу проламати наші оборонні рубежі. Це сотні кілометрів окопів, сотні опорних пунктів, це цілий комплекс робіт з захисту території, яка ще не окупована”, – розповів голова області.