Червоний промінь

133 доба військового вторгнення: через масове пияцтво військ РФ в двох громадах заборонили продаж алкоголю

Противник сто тридцять третю добу веде повномасштабну  збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та захищають нашу землю та дають гідну відсіч російським окупантам. Про це розповідають в Запорізькій обласній військовій адміністрації.

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Як і раніше, противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив 53 обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. 

ГУНП у Запорізькій області повідомляє, що за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районах населених пунктів Гуляйполе, Оріхів, Новояковлівка та Орловське. Надійшло 80 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1286 людей, з них 334 – діти.

У російських підрозділах, що діють на території України, фіксується тотальне пияцтво. В Запорізькій області почастішали випадки залишення місць несення служби, перебування на вогневих позиціях у нетверезому стані, порушення правил користування стрілецькою зброєю, ДТП за участю військовослужбовців у нетверезому стані. У ситуацію змушені були втрутитися керівництво комендатури військ росгвардії РФ і так званої «військово-цивільною адміністрацією» Михайлівської громади на чолі з місцевим колаборантом Іваном Сушком. На територіях Михайлівської та Роздольської громад запроваджено заборону на продаж алкогольних напоїв (у тому числі пива) військовослужбовцям РФ.

Окрім того, значно деморалізує особовий склад російських окупаційних військ примусова мобілізація, що триває у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей.