Червоний промінь

127 доба військового вторгнення: окупантів вигнали з острова Зміїного

Противник сто двадцять сьому добу веде повномасштабну  збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та захищають нашу землю від російських окупантів. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів, повідомляються в Запорізькій ОВА із посиланням на ГУ НП в Запорізькій області.

Протягом минулої доби ворог здійснив 35 обстрілів позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районах населених пунктів Гуляйполе, Оріхів, Преображенка, Кам’янське. Надійшло 23 повідомлення про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом останніх 24 годин проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1700 людей, з них 429 – діти.

За інформацією української розвідки, російські окупаційні війська на тимчасово окупованих територіях поширюють неправдиву інформацію про те, що повернення української влади не відбудеться. Проводять збори у місцевих громадах з метою призначення старостами окупованих населених пунктів колаборантів з числа місцевого населення. Не отримуючи підтримки місцевих жителів, вдаються до призначення керівниками окупаційних адміністрацій осіб з РФ.

Тим часом Україна неквапливо, але впевнено повертає під контроль захоплені ворогом території. Після того, як українські захисники завдали по острову низку ударів, в тому числі і з української гаубиці “Богдана”, російські окупанти втекли з острова Зміїного. Важливу роль у звільненні території відіграла вітчизняна самохідна гаубиця “Богдана”. Максимальних заходів для звільнення стратегічно важливої ділянки вжили захисники Одещини.