Червоний промінь

Триває двадцять п’ята доба героїчного опору російському воєнному вторгненню

Триває двадцять п’ята доба героїчного опору Сил оборони України на Запорізькому напрямку й Українського народу російському воєнному вторгненню.
Окупанти продовжують систематично обстрілювати наші позиції̈, застосовуючи міномети, танки, гелікоптери та ракетні системи великої̈ потужності, отримуючи жорсткий супротив.
На сьогодні на тимчасово окупованій території Запорізької області фіксують випадки, коли російські військові продовжують безпричинно затримувати та не пропускати гуманітарні конвої. Російські терористи також поширюють листівки з пропозиціями звернутися до окупаційної адміністрації. Громадянам обіцяють скасування кредитних боргів, а місцевим підприємцям преференції у веденні бізнесу. Такі факти були зафіксовані у Бердянському, Мелітопольському, Василівському та Пологівському районах.
Окрім того, російські терористичні війська продовжують відверто порушувати міжнародні конвенції щодо правил ведення війни. Є випадки, коли окупанти використовують форму ЗС України для проведення підривних та дискредитувальних дій на території Запорізького краю.
Нагадаємо, що відповідно до розпорядження голови Запорізької обласної військової адміністрації на території міста Запоріжжя в період з 16:00 19.03.2022 до 06:00 21.03.2022 введено комендантську годину. 19.03.2022 з метою здійснення патрулювання містом Запоріжжя заступив екіпаж у складі працівника поліції та 3 осіб, які входять до Територіальної оборони. Під час здійснення патрулювання, приблизно о 20:00, вони помітили автомобіль, що рухався назустріч. На вимоги зупинитись авто різко розвернулося та почало прискорюватись. Екіпажем патрулювання були вжиті заходи до зупинки автомобілю: звукові та світлові сигнали, однак водій не відреагував та продовжив рух. Відтак представник Територіальної оборони зробив кілька попереджувальних пострілів у повітря з автомату АК-74 і лише потім – кілька пострілів у бік автомобілю, з метою його примусової зупинки. Внаслідок цього влучив у багажне відділення автомобілю, де перебували 2 чоловіки, один з яких отримав вогнепальне поранення правої половини грудної клітини і був госпіталізований до лікарні, а інший отримав поранення в область поперекової області і помер в кареті швидкої допомоги. Водій автомобілю ушкоджень не зазнав.
За даним фактом порушено кримінальне провадження за ст. 119 ч.1 КК України.
Тож ще раз закликаємо запоріжців дотримуватися правил поведінки під час комендантської години.
Зберігаємо спокій, витримку, віримо в наші Сили оборони і дбаємо про інформаційну гігієну!