Червоний промінь

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 23.04.2022 року (08:00) – ЗСУ, 59 доба

 
Ворог продовжує спроби прорвати фронт і просунутися вперед на Запорізькому напрямку, зокрема росіяни намагаються сунути в бік Гуляйполя. Але столиця махновщини гідно тримає удар, час від часу здійснюючи успішні контрнаступальні дії, про що свідчать статистичні дані щодо втрат російської армії у Запорізькій області.
Не маючи успіхів у війні, росіяни застосовують терор та пропаганду, аби досягти своєї мети і реалізувати загарбницький сценарій 2014-го року. Сьогодні, за повідомленнями від місцевих мешканців в Енергодарі окупанти планують роздавати “гуманітарну допомогу”. Ймовірно, акція, окрім пропагандиської мети і створення картинки для росЗМІ, матиме і цілком політичне підгрунття – збір особистих паспортних даних громадян для фальсифікації псевдореферендумів.
Створення фейкових повідомлень про ніби-то підтримку запоріжцями на окупованих територіях ідей “руського міру” – одна з цілей загарбників. З цією метою до Токмака приїхала російська співачка-пропагандистка Чічеріна.
Підрозділами ДСНС за допомогою техніки підвищеної прохідності подблизу Кам’янського була надана допомога колоні автомобілів з гуманітарним вантажем, яка слідувала до Енергодара. Автомобілі, автобуси та вантажівки загальною кількістю 17 одиниць внаслідок несприятливих погодних умов не могли самотужки проїхати розмиту ділянку дороги поблизу зруйнованого мосту. Колону на Енергодар було зупинено на ночівлю перед першим блокпостом біля міста Василівка.
У Запоріжжі патрульна поліція та поліція охорони продовжують виконувати завдання із забезпечення громадського порядку. Так, за час комендантської години затримано та доставлено до підрозділів поліції 27 осіб з них: 22 чоловіків та 5 жінок. Чотирнадцять чоловіків передано до територіального центру комплектації та соціальної підтримки, їм вручено повістки. Всіх затриманих перевірено співробітниками СБУ.
Сили оборони Запорізького краю блискуче виконують свої завдання. А місцеві жителі, які знаходяться на тимчасово окупованій території, намагаються створювати окупантам якнайбільше проблем.
Тримаймося разом!
Допомагаймо один одному та Силам оборони!
Слава Україні!
Героям слава!