Червоний промінь

Суддю Верховного Суду з паспортом РФ відраховано зі штату

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв відрахував очільника Касаційного господарського суду Богдана Львова зі штату судової інстанції. Про це інформує пресслужба ВС. 3 жовтня СБУ підтвердила наявність паспорта РФ у скандального юриста. Саме це виявилося підставою для припинення його повноважень.

Відповідно до Конституції, у разі припинення суддею громадянства України або набуття громадянства іншої держави його повноваження припиняються. За таких обставин здійснити відрахування зі штату суду, відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, має голова суду. “Тож відповідно до положень Основного Закону України та профільного закону про судоустрій голова Верховного Суду Всеволод Князєв 5 жовтня 2022 видав наказ про відрахування Львова Богдана Юрійовича зі штату Верховного Суду на підставі інформації Служби безпеки України”, – заявили в суді. Князєв назвав це рішення безпрецедентним, оскільки положення Конституції про припинення повноважень судді застосовуються вперше.

За словами голови ВС, “в часи повномасштабної війни з Росією, коли на фронті та в тилу гинуть наші найкращі громадяни, ми не можемо дозволити навіть найменший сумнів в об’єктивності, незалежності та неупередженості Верховного Суду та всіх його суддів”. “І хоча Богдан Львов заперечує наявність у нього паспорта рф, однак його дії і сама ситуація вже серйозно шкодять авторитету Верховного Суду, спричиняють недовіру суспільства до рішень Верховного Суду, чого ніколи не повинно статися. І навіть відпустка судді Богдана Львова не вирішує проблеми його російського громадянства, адже відпустка не позбавляє особу повноважень, натомість створює враження про подальшу наявність у Богдана Львова повноважень судді Верховного Суду та Голови КГС ВС”, – зазначив Князєв.

Він додав, що ВС у своїх діях покладається на відомості СБУ до того моменту, поки їх не спростовано в передбаченому законом порядку, тому Львов не позбавлений права доводити відсутність у нього громадянства РФ.