Червоний промінь

Що буде з пальним Експерт “Консалтингової компанії А-95”

Сергій Куюн розповів про ситуацію, що склалася з пальним в Україні.
Так, за його словами, ціна на нафту досягла 140 доларів за барель, це на 40% вище, ніж до війни. Нафтопродукти на біржах подорожчали пропорційно до цього.
“Вчора продзвонив українських та європейських трейдерів, порахував собівартість. Якщо зберегти поточну торгову націнку АЗС, встановлену Кабміном, виходить 48-50 грн/л. Є ще варіант: паливо просто зникне. Його просто перестануть привозити”, – написав він на своїй сторінці в Facebook.
На думку Куюна, уряду необхідно скасовувати всі податки на пальне – ПДВ та акциз. Також необхідно змінити формулу держрегулювання, оскільки вона вводилася до війни, і наразі не відповідає реаліям життя.
У такому випадку експерт вважає, що ціни на пальне можна утримати в межах 34-37 грн/л бензин та дизельне пальне відповідно, враховуючи поточні нафтові котируваннях.
“Так, втрати бюджету тощо, але іншого виходу просто немає. Але це не головне. Наразі основне завдання – наповнити ринок. Для цього має бути елементарна економіка поставок, до того ж не так для українських, як для закордонних постачальників”, – сказав він.
Куюн підкреслив, що об’єктивно нова логістика поставок пального набагато витратніша, ніж із Росії та Білорусі. Тому, тільки бізнес-стимули можуть заповнити ринок.