Червоний промінь

Президент поспівчував США з приводу 11 вересня: “Добре знаємо, що таке тероризм”

Рівно 21 рік тому, 11 вересня 2001 року, у США стався один з найтрагічніших в історії країни та світу терактів. Президент Володимир Зеленський заявив, що сьогодні Україна вшановує пам’ять загиблих, хоча сама вже 200 днів поспіль зазнає ракетних ударів від російських військових. Глава держави поширив своє звернення у соцмережі Twitter.

Зеленський заявив, що Україна на сьогодні добре знає, що таке тероризм. Він висловив щирі співчуття американському народові через трагедію, яка сталася в 2001. “Сьогодні віддаємо шану пам’яті жертв терактів 11.09.2001. Цей день – один з найтрагічніших в історії США та світу. Україна, яка щодня зазнає ракетних обстрілів, добре знає, що таке тероризм, і щиро співчуває американському народові”, – написав Президент. Він також висловив впевненість, що тероризм – це зло, яке не має місця у сучасному світі.


Зранку 11 вересня 2001 року у США сталася низка терористичних атак. Терористи-смертники на трьох захоплених літаках атакували вежі Всесвітнього торговельного центру (ВТЦ) у Нью-Йорку та будівлю Пентагону у Вашингтоні. У ВТЦ загинуло понад 2600 осіб ще 125 – у Пентагоні. В авіалайнерах життя втратили 256 людей. Серед них були громадяни 91 держави, зокрема й України. Теракт влаштували 19 молодих арабів, які виконували накази ісламістів з Афганістану.