Червоний промінь

Оперативна інформація від Збройних Сил України станом на 18:00 27.03.2022

 
▪ На тимчасово зайнятих територіях рашисти викрадають та залякують місцевих мешканців, утримують цивільних громадян України у заручниках. Це порушення вимог Міжнародного гуманітарного права.
▪ Окупанти розгорнули у місті Чорнобиль тимчасовий пункт управління угрупуванням військ Східного воєнного округу, а також командний пункт 38-ї окремої мотострілецької бригади. Туди ж вони щодня транспортують із Гомеля десятки тон реактивних снарядів, снарядів для ствольної артилерії, мінометних боєприпасів.
▪ Це серйозно підвищує ризик пошкодження ізоляційних споруд, що побудовані над четвертим енергоблоком ЧАЕС після вибуху в 1986 році. Пошкодження захисту призведе до потрапляння в атмосферу значної кількості радіоактивного пилу та зараження ним не лише України, але й інших країн Європи.
▪ російські окупаційні війська дедалі частіше використовують старі та некондиційні боєприпаси. Це підвищує ризик детонації навіть при завантаженні та транспортуванні. ЗСУ регулярно надходить інформація про самодетонації боєприпасів на російських військових складах та арсеналах відбуваються регулярно. Зараз старі та некондиційні боєприпаси використовує 165-та артилерійська бригада з Білогірська Амурської області.