Червоний промінь

Скотство: на державному телеканалі РФ закликали вбивати українських дітей

Російська пропаганда вже давно стала неймовірно цинічною. Але кожного разу її автори незрозуміло як перевершують самих себе. 20 жовтня на федеральному телеканалі Russia Today наче виступив сам диявол. Журналіст Антон Красовський в ефірі RT заявив, що українських дітей треба “топити в Тисині” та “палити в смерекових хатах” за те, що вони говорять про російську окупацію. Моторошну цитату пропагандиста навів очільник МЗС Дмитро Кулеба в Twitter.

Так ведучий авторської програми “Антоніми” висловився у розмові з письменником-фантастом Сергієм Лук’яненком. Літератор згадав, що в 1980-х роках лікував астму на Закарпатті, де зустрівся з місцевими дітьми. За його словами, вони нібито говорили про те, що “Україну окупували москалі”, і “якби не ця окупація, то українці жили б як у Франції”. “Мені українські діти розповідали про те, що Україна окупована москалями, що якби не вони, то жили б як у Франції. Причому це були не українські діти, які розмовляють українською. Це були російськомовні і з російськими прізвищами пацани”, – сказав Лук’яненко.

Красовський різко перебив співрозмовника і, не давши завершити його думку, заявив, що таких дітей потрібно вбивати. В письменникові виявилася крапля людяності – він спробував заперечити ведучому, відповівши, що це “не наш метод”, і таких дітей треба було перевиховувати. Натомість Красовський не вигадав нічого кращого, ніж повідомити, що “топити дітей – це і є наш метод”. “А прям топити таких треба було в Тисині. Прямо ось там, де «пливе кача». Прям топити треба таких дітей, топити прямо в Тисині. Це не ваш метод, адже ви інтелігентні люди та письменники-фантасти, а це наш метод. Сказав, що «москалі окупували» – і відразу прямо кидаєш у річку з бурхливою течією”, – сказав Красовський.

Після цього письменник зазначив, що “на Русі” для виховних цілей традиційно застосовували різки, але Красовський знову перебив співрозмовника та продовжив озвучувати методи знищення дітей. “Карпати – це огидно. Там кожна хата називається смерекова хата. Прям у цю смерекову хату забивати і палити цих дітей”, – заявив пропагандист. Цікаво, що він одночасно є директором з мовлення російськомовної версії телеканалу.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у неділю закликав країни світу заборонити діяльність російського пропагандистського каналу. “Уряди, які досі не заборонили RT, повинні переглянути цей уривок. Це те, на чиєму боці ви стоїте, якщо дозволяєте RT працювати у ваших країнах. Агресивне підбурювання до геноциду (ми віддамо цю людину під суд за це), яке не має нічого спільного зі свободою слова. Заборонити RT у всьому світі!”, – написав Кулеба.