Червоний промінь

Кушугумський житель незаконно зрубав дуби

За процесуального керівництва Запорізької окружної прокуратури викрито два кримінальних правопорушення у сфері проти довкілля.

Так, у двадцятих числах січня 2021 приблизно о 20:00 місцевий мешканець смт Кушугум прибув до полезахисної лісової смуги поблизу селища і зайнявся вирубкою лісу, не маючи жодних дозвільних документів від компетентних державних органів. Таким чином було зрубано 7 дерев породи дуб, шкода державі склала майже 62 тис. грн. Тим самим чоловік порушив норму ст. 69 Лісового кодексу України.

Під час досудового розслідування кримінального провадження слідчий суддя наклав арешт на знаряддя злочину та незаконно добуті фрагменти дерев з метою їх подальшої спецконфіскації. Наразі обвинувальний акт щодо підозрюваного в правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст. 246 ККУ (незаконна порубка дерев у захисних лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду). направлено до суду.

За вчинення даного злочину передбачене покарання у виді штрафу від 17 000 до 25 500 грн, арешт на строк до шести місяців, обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк.

Максим СОКОЛОВ,

перший заступник керівника

Запорізької окружної прокуратури.