Червоний промінь

Генштаб ЗСУ, оперативна інформація станом на 12.00

Ворог зосереджує зусилля на встановленні повного контролю над територією Донецької і Луганської областей
▪️На Поліському напрямку противник виводить підрозділи з території України, відновлює їх боєздатність та, імовірно, перекиданні на інші напрямки.
▪️Для забезпечення відходу військ окупанти ведуть артилерійський вогонь по позиціях ЗСУ та здійснюють дистанційне мінування місцевості забороненими міжнародними конвенціями засобами. У зв’язку з критичною ситуацією, виведення підрозділів 35-ї загальновійськової армії організовує особисто командувач армії генерал-лейтенант Олександр Санчик.
▪️Окупанти втратили понад 60% особового складу 1-го мотострілецького батальйону 36-ї окремої мотострілецької бригади (в/ч 06705, Борзя) 29-ї загальновійськової армії.
▪️Окупанти продовжують блокувати та здійснювати артилерійські обстріли Чернігіва.
▪️На Броварському напрямку противник продовжує відведення підрозділів, ймовірно, у прикордонні райони з рф. Частина підрозділів залишається на позиціях і блокпостах уздовж транспортних комунікацій та на підступах до тимчасово зайнятих населених пунктів. Здійснює мінування ділянок місцевості та цивільних об’єктів.
▪️На Слобожанському напрямку противник продовжує здійснювати артилерійські обстріли Харкова.
▪️У напрямку на Слов’янськ ворог перегруповує війська та поповненює боєприпаси.
▪️Ворог активізував авіаудари із застосуванням літаків по військах і об’єктах в районах Лисичанська, Рубіжного, Попасної, Кремінної. Здійснював спроби обходу наших підрозділів, успіху не мав.
▪️Посилює угруповання на Донецькому напрямку. Залізничні ешелони з озброєнням і технікою прибули на залізничну станцію Ровеньки.
▪️Продовжує штурмові дії в Маріуполі.
▪️Ворог зосереджував зусилля на утриманні зайнятих позицій в районах Новозлатополя та Любимівки.
▪️На Таврійському напрямку, у районі Нової Каховки, противник розгорнув логістичну базу.