Червоний промінь

Генерал поліції В’ячеслав Аброськін запропонував окупантам себе в заручники в обмін на евакуацію дітей із Маріуполя, який перебуває в облозі

 

Про це він написав на своїй Facebook-сторінці.

«Звертаюся до російських окупантів — дайте мені можливість вивезти дітей з Маріуполя, замість ще живих дітей я пропоную себе», — написав Аброськін.

Він просить на три дні впустити його в Маріуполь для збору дітей та організації їхнього вивезення. На останньому блокпості під час зворотного проїзду з дітьми чоловік обіцяє здатися в полон росіянам.

Аброськін нагадав, що є генералом поліції, який з 2014 до 2018 року протидіяв окупантам на Донеччині, входить до санкційного списку рф, перебуває в російському розшуку і є «саме тим генералом, який, мабуть, найближчий до знаменитого полку “Азов”».

«Це моя особиста ініціатива. Моє життя належить мені одному, і я його пропоную в обмін на життя дітей, які ще залишаються у Маріуполі», — резюмував Аброськін.

Ситуація в Маріуполі

Понад три тижні у Маріуполі, який оточили російські війська, не припиняються бої. Місто обстрілюють і вдень, і вночі. Там немає води, їжі, світла, тепла та зв’язку. Усі магазини розграбовані.

Влада організовує гуманітарні коридори для вивезення маріупольців, проте окупанти порушують домовленості. Попри порушення, 23 березня 2 912 маріупольців змогли на власному транспорті виїхати до Запоріжжя.

Очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук повідомляла, що в місті залишаються ще 350 тисяч людей. Міська рада Маріуполя повідомляла про понад 2 тисячі загиблих цивільних мешканців унаслідок дій окупантів.